Šogad mēs piedāvājam divas pretūres. Viena no dienvidiem, otra - no ziemeļiem. Dienvidu pretūre būs piemērotāka tiem, kuri ar automašīnam vai prāmi ierodas Latvijā no Rietumeiropas. Ziemeļu pretūre būs piemērotāka tiem, kuri ierodas no Ziemeļeiropas, ar prāmi, caur Tallinu.

Abas pretūres tiks ierobežotas līdz 20 automašīnām katrā.

Piemaksa par pretūri ir 20 eiro pieaugušajiem un 10 eiro bērnam (5-15 gadi), kas ietver pretūri, pretūres informatīvos materiālus un organizatoru komandas pārstāvju klātbūtni pretūres maršruta laikā.

Ziemeļu pretūre sāksies Igaunijā, Tallinā.

Ziemeļu pretūres grafiks:

Pirmdiena, 6. augusts, Tallina - Narva - Toila

Pretūre sāksies Jūras muzejā Tallinā plkst. 13:00. Tallinas Jūras muzejs atrodas netālu no ostas. Pēc Jūras muzeja apmeklējuma mēs dosimies uz Narvu - pilsētu, kas atrodas blakus Eiropas Savienības ziemeļu-austrumu robežai (Narva pirmo reizi tika minēta tālajā 1172.gadā). Narvā notiks pilsētas apskate. Naktsmītnes būs nodrošinātas viesnīcā Toila Spa Hotel, kas atrodas nelielajā Toilas pilsētā Somijas jūras līča krastā. Vakariņas ir paredzētas viesnīcas restorānā.

Otrdiena, 7. augusts, Toila - Kohtla Jarve - Peipusa ezers - Tartu

Dienas pirmajā pusē mēs apmeklēsim Igaunijas Kalnrūpniecības muzeju, kas atrodas netālu no Kohtla-Jarves. Pēc muzeja apmeklējuma mēs dosimies uz nelielo Mustvee pilsētu blakus Peipsi ezeram, kur degustēsim zivis, kas nozvejotas no Peipsi ezera. Pēcpusdienā mēs ieradīsimies Tartu (pirmo reizi minēta 1030.gadā), kur apskatīsim pilsētu. Vakariņas ir plānotas viesnīcas restorānā, kur arī nakšņosim. 

Trešdiena, 8. augusts, Tartu - Valka - Cēsis

Trešdiena sāksies ar Igaunijas Aviācijas muzeja apmeklējumu, kas atrodas blakus Tartu un kur var redzēt arī SAAB lidmašīnas. Pēc tam mēs dosimies uz Valgu/Valku (pirmo reizi minēta 1286.gadā un pašlaik populāra kā alkohola tirdzniecības pilsēta), lai ieturētu pusdienas. Pēc pusdienām dosimies uz Cēsīm (pirmo reizi minētas 11.gadsimtā), kur apskatīsim pilsētu. Vakariņas ir plānotas viesnīcā netālu no Cēsīm, kur arī nakšņosim.

Ceturtdiena, 9, augusts, Cēsīs - Biķernieku sacīkšu trase - Saulkrasti

Mēs dosimies no Cēsīm uz Rīgu, lai apmeklētu Rīgas Motormuzeju, kas atrodas blakus Biķernieku trasei. Pēc izvēles var arī apmeklēt tirdzniecības centru "Alfa", kas ir viens no lielākajiem iepirkšanās centriem Baltijas valstīs. Tirdzniecības cents atrodas 30 minūšu gājiena attālumā no Rīgas Motormuzeja. Biķernieku trase būs pieejama no plkst. 13:00 līdz 19:00. Pēc sacensībām Biķernieku trasē dosimies uz viesnīcu, kas atrodas 50 km attālumā Rīgas Jūras līča krastā, kur arī ieturēsim pusdienas smilšainā pludmalē un kur arī nakšņosim. 

Piektdiena, 10. augusts, Saulkrasti - Ratnieki

Brokastis ieturēsim smilšainā pludmalē un pēc tam dosimies uz INTSAAB2018 pasākuma vietu ar iespēju pusdienot Siguldā vai netālu no tās.

Lai reģistrētos Ziemeļu pretūrei lūdzu rakstīt uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Dienvidu pretūrē brīvu vietu vairs nav!

Dienvidu pretūre sāksies Liepājā

Šī gada IntSAAB dienvidu preture ir nosaukta: Gardēžu tūre. Mūsu mērķis ir iepazīstināt jūs ar mūsdienu latviešu virtuvi, ietverot vēsturiskas, nozīmīgas un skaistas vietas.

Visi dalībnieki tiks sagaidīti Liepājā 5. augustā. Tie, kas piedalījās IntSAAB 2008. gadā, atcerēsies šo pilsētu, tomēr tā pēdējo 10 gadu laikā ir būtiski mainījusies, tāpēc pirmā ceļojuma diena (6.augusts), tika pavadīta Liepājā, kur jums būs iespēja apmeklēt dažādas interesantas vietas un nobaudīt Liepājā piedāvātos garšīgos ēdienus.

Otrdien, 7. augustā, dosimies augšup gar kurzemes piekrasti apskatot Kuldīgu, kas ir slavena ar savu kultūras un vēsturisko mantojumu, visplatāko ūdenskritumu Eiropā un lieliskiem restorāniem. Kuldīga ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

Trešdien, 8. augustā, mēs turpināsim virzīties uz Ventspili - ziedu un strūklaku galvaspilsētu ar plašu promenādi, Livonijas ordeņa pili, piejūras parku un ūdens parku. Vakarā mēs ieradīsies pie Baltijas lielākās bākas - Miķeļbākas.

Ceturtdien, 9. augustā, mēs brauksim gar Rīgas jūras līci, sasniedzot Rīgu un galvenos ceturtdienas apmeklējumu punktus: nesen atjaunoto Rīgas Motormuzeju un vēsturisko Biķernieku sacīkšu trasi, kur jums būs iespēja pārbaudīt savas prasmes.