Laika apstākļi

Pašreizējā  (uz 2018.gada 8.augustu) laika prognoze liecina, ka no 10.-12.augustam gaisa temperatūra Ratniekos būs no +20/+24 grādiem dienā. Iespējams arī lietains laiks svētdien.

Ceļu satiksmes noteikumi

Latvijā ir atļauts braukt ar transportlīdzekli tikai pa ceļa labo pusi.

Atļautais maksimālais braukšanas ātrums ārpus apdzīvotām vietām ir 90 km/h izņemot, ja atbilstoši uzstādītajām ceļa zīmēm ir atļauts lielāks braukšanas ātrums. Atļautais maksimālais braukšanas ātrums apdzīvotās vietās ir 50 km/h. Atļauto braukšanas ātrumu kontrolē Valsts policija, kura darbā izmanto gan trafarētus, gan arī netrafarētus transportlīdzekļus. Ceļu satiksmes uzraudzība tiek pārsvarā veikta ar Subaru, Opel un Škoda transportlīdzekļiem. Diemžēl Latvijā satiksmes uzraudzības veikšanai netiek izmantoti Saab markas transportlīdzekļi!

Lūdzam pievērst uzmanību, ka Latvijā darbojas stacionārie un pārvietojamie fotoradari. Atbilstošas ceļa zīmes brīdina tikai par stacionārajiem fotoradariem, kamēr pārvietojamie fotoradari var būt novietoti jebkur.

Latvijā ir stingri aizliegts vadīt transportlīdzekli atrodoties alkohola reibumā. Pieļaujamā alkohola koncentrācija asinīs nedrīkst pārsniegt 0,5 promiles. Ja transportlīdzekļa vadītāja stāžs ir mazāks par diviem gadiem, tad pieļaujamā alkohola koncentrācija asinīs nedrīkst pārsniegt 0,2 promiles. Transportlīdzekļa vadītājam var tikt uzlikts naudas sods sākot no 340 EUR līdz pat 1400 EUR un atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku no 1 līdz 4 gadiem, ja vadot transportlīdzekli tiek pārsniegti atļautie alkohola koncentrācijas limiti. Lūdzam ņemt vērā, ka, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1 promili, tad tiek piemērots administratīvais arests līdz 10 dienām. Labā ziņa ir tā, ka Jūs varat izvēlēties, kurā Latvijas pilsētas policijas iecirknī Jūs izcietīsiet administratīvo arestu.

Protams, ka Latvijā nav atļauts vadīt transportlīdzekli atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, par ko tiek piemēroti bargi sodi.

Ja Jums gadās domstarpības ar policijas darbiniekiem, varat droši sazināties ar intsaab2018 komandas dalībnieku Raivo Klotiņu, kurš ir advokāts un varēs Jums palīdzēt juridiskajos jautājumos (tālrunis: 25449983, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Ārkārtas gadījumi

Ārkārtas gadījumos lūdzam zvanīt pa tālruni 112.

Ja Jūs ierodaties Latvijā no ārvalstīm iesakām noformēt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) Jūsu mītnes valstī, kas apliecina tiesības saņemt nepieciešamo vai neatliekamo veselības aprūpi Latvijā tādā pašā apjomā, kāda tā tiek nodrošināta Jūsu mītnes valstī. Lūdzu, sazinieties ar Jūsu valsts kompetento iestādi, lai iegūtu EVAK. Eiropas veselības apdrošināšanas karte neaizstāj ceļojuma apdrošināšanu, kas savukārt var segt visus medicīniskos izdevumus Jūsu ceļojuma laikā ārvalstī.

Tuvākā slimnīca atrodas Siguldā (aptuveni 13 km attālumā no pasākuma norises vietas). Jūs varat sazināties ar Siguldas slimnīcu zvanot pa tālruni 67973973. Siguldas slimnīcas adrese ir sekojoša:

Lakstīgalas iela 13

Sigulda, Siguldas novads

LV-2150

Brīdinājumi

Lūdzam neatstāt Jūsu personīgās mantas nepieskatītas un neatstāt vērtīgus priekšmetus Jūsu automašīnas salonā.

Tehniskā palīdzība

Tehnisko palīdzību un vajadzības gadījumā arī auto evakuācijas pakalpojumus nodrošina YTCentrs (Youngtimer tehniskais centrs), tālruņa numurs: 29293629 , e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Nokļūšana intsaab2018 sanāksmē

Ierašanās izmantojot avio pakalpojumus

Ja nokļūšanai instsaab2018 Jūs neizmantojat privāto lidmašīnu vai helikopteri, tad Jums ir jāizmanto Rīgas Starptautiskā lidosta. Rīgas Starptautiskā lidosta piedāvā tiešos reisus uz daudzām valstīm un tā ir visaizņemtākā no Baltijas valstu lidostām. Nacionālās aviokompānijas airBaltic mājas lapā www.airbaltic.lv var atrast izdevīgus aviobiļešu piedāvājumus.

Ierašanās izmantojot prāmju satiksmi

Vispopulārākā prāmju līnija ir Stokholma - Rīga, ko nodrošina Tallink. Lūdzam rezervēt biļetes laicīgi, lai dabūtu vietas uz prāmja par labām cenām, jo augusts ir ļoti pieprasīts mēnesis prāmju satiksmē šajā maršrutā. Lai veiktu rezervāciju un iegūt papildus informāciju lūdzam apmeklēt www.tallink.com.

Jūs varat izmantot arī StenaLine (www.stenaline.lv) prāmjus, lai nokļūtu Latvijā no Zviedrijas (Nīneshamnes) un no Vācijas (Travemindes). Iepriekšminētie prāmji nekursē uz Rīgas pasažieru ostu, bet gan uz Ventspili no Nīneshamnes un uz Liepāju no Travemindes. Ierodoties minētajās ostas pilsētās Latvijā Jums būs nepieciešamas apmēram 3 stundas, lai nokļūtu intsaab2018 norises vietā. Savukārt brauciens no Rīgas uz intsaab2018 norises vietu Jums aizņems aptuveni pusotru stundu.

StenaLine prāmji ir vairāk domāti kravu pārvadājumiem un tajos nav nodrošināta tāda izklaides programma kā citos pasažieru prāmjos.

Ierašanās Latvijā ar vilcienu un autobusu

Ņemot vērā to, ka dzelzceļa sliedes Latvijā ir platākas nekā citās Eiropas valstīs Jūs varat nokļūt Latvijā ar vilcienu no Baltkrievijas, Krievijas un Igaunijas. 

Nokļūšanai Latvijā Jūs arī varat izmantot tālsatiksmes autobusus no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. Tālsatiksmes autobusu pārvadājumus nodrošina Ecolines, Eurolines un Lux Express.